Servis autoklimatizací

Tak jako motor vašeho vozu a další agregáty potřebují pravidelnou péčí /výměna oleje a filtrů/, tak i system klimatizace vyžaduje stejný servis. V opačném případě může nastat jeho poškození. Navíc hrozí při absenci pravidelné údržby zdravotní potíže v důsledku vytváření škodlivých bakterií a plísní v klimatizačním okruhu. Proto by se mu měla v oblasti údržby věnovat větší pozornost.

Na servis klimatizací používám jednu z nejmodernějších a nejvýkonnějších plniček renomované značky Valeo Expert s proplachem. Tento plně automatický  přístroj má patentovaný  systém recylklace chladiva, který přes filtr odstraní nežádoucí vlhkost ze systemu.

Proplach klimatizačního systému  je nezbytný pří každém větším zákroku v systému. Jako například při výměně kompresoru. Tento postup je i předepsán pro autorizované servisy. Bez provedení proplachu hrozí např. opětovné zadření kompresoru.  Pokud se tento technologický postup nedodrží a nevytiskne se protokol o proplachu, hrozí neuznání případné reklamace.

Pokud uniká chladící médium korodovanou trubkou nebo porezní hadicí není nutno měnit celou část vedení, což je ve většině případů cenově náročná záležitost. Patentovaným systémem opravuji  jen konkrétní postiženou část.

Na čištění klimatizace používám nejmodernější technologii dezinfekce, ozonem O3.

Údržba /servis plnění / klimatizace obsahuje:

  • práci mechanika a použití plnícího přístroje
  • odsátí starého chladiva a oleje
  • recyklaci chladiva
  • vakuový test těsnosti systému
  • napuštění recyklovaného chladiva zpět do systému - patentovaná metoda
  • test tlaků a funkci systému

Cena tohoto úkonu je cca 500 kč bez 21% DPH

Cena udržby nezahrnuje doplnění chladiva do 100% stavu. Zákazník doplácí podle spotřebovaného množství chladiva.  1g = 0.50 Kč bez DPH . Též neobsahuje cenu za množství doplněného oleje 3Kč/ 1g bez DPH a aplikaci kontrastní látky 100kč bez DPH.

Cena za určení  místa úniku chladiva se odvíjí od náročnosti a zvolené technologie identifikování závady. To platí i pro následnou opravu úniku chladiva nebo odstranění jiné poruchy  na klimatizačním systému. Cca od 350 Kč bez DPH / 1hod.

 

Technologie oprav karoserií

 Menší opravy a hlavně těžko přístupná místa /např. lemy zad. blatníků, prahy, a pod.../ vyrovnám šetrnou metodou / např. bez rozřezání, nebo výměny dílu/ s pomocí přístroje multispot Tecna. Drobná poškození karoserie technologií bez poškození laku.

Větší havárie opravuji na rovnací stolici Celette s přípravkovým systémem MZ. Výhodou této technologie je v tom, že vozidlo je usazeno a uchyceno na technologických bodech karoserie vozidla, kdy v některých případech jsou až desítky. Tyto body jsou měrné a také upínací, tak že vozidlo je měřeno a zároven síla tahu rovnacího ramene je rozkládána do těchto bodů a karoserie je rovnána jen v místech kde byla havarována a nederfomují se ty části, které jsou v pořádku.Tato technologie upnutí vozu na rovnací stolici je velmi důležitá, protože dnešní konstrukce prahů již nedostačuje k přenesení tažné síly rovnacího ramene, jak bylo v minulosti běžnou praxí. V případě upnutí jen za prahy a následném rovnání větší silou / při větší deformaci karoserie/ se prahy začnou bortit. Další výhodou je i to, že v mnoha případech není potřeba měnit celé části karoserie které se vyrovnají, ale jen ty, které jsou již značně zdeformovány.Tím se šetří náklady na opravu.Tento rovnací rám a systém MZ je doporučován všemy předními výrobci vozidel / MERCEDES, BMW, VW-AUDI- ŠKODA- SEAT, PEUGEOT, CITROEN, FORD, OPEL.../ svým autorizovaným autoservisům.

Pro potřeby svařování  používám jak bodovací centrum Tecna s jedno i oboustranným bodováním pozinkovaných plechů, které se v dnešní době používají na výrobu vozidel. Tak i špičkové svařovací zdroje Migatronic s možností svařování MIG pájení a svařování hliníku.

Lak je zajištěn ve specializované lakovně s lakovacím boxem.

Vozidla po havárii jsou kompletně opravena včetně mechanických skupin, podvozkových dílů, interieru/ airbagy, plubní deska.../,diagnostiky, seřízení podvozku laserovou geometrií s protokolem atd...

23. 7. Libor

Zítra: Kristýna

Ilustrační obr 1

Návštěvnost stránek

085526
zápatí